Anyagszükséglet
Elkészítés
Üzletünkben és webáruházunkban is nagyon sokféle akrilfestékhez készült adalékanyag kapható, és sokan nem is tudják, hogy ezek mennyire különlegesek, és milyen költségkímélő lehetőséget rejtenek magukban.
Az akrilfesték azért népszerű, mert nagyon sokféle felületre felvihető, könnyen kezelhető (pl. fa, papír, vászon, kerámia, műanyag), ezért ha ezt a megfelelő adalékanyaggal keverjük, akkor mindenféle anyagon elérhetjük a megcélzott hatást. Ráadásul mindezt egy munkán belül is kombinálhatjuk, azaz ugyanahhoz a festékhez keverhetünk egyszer gyöngyházas adalékot, egy másik adaghoz festéksűrítőt, így tudunk játszani az effektekkel.
Fontos tudni, hogy az adalékanyagok minimum 50%-os keverési arányban érik el a legjobb hatást.
Miben rejlik az adalékanyagok különlegessége?
- Az akrilfesték alaptulajdonsága megváltozik, tehát különleges látványt (csillogó, gyöngyházas, összemosott, fluoreszkáló) vagy különleges tapintású felületeket (érdesebb, kiemelkedőbb) tudsz elérni.
- Egy kiválasztott akrilfestékből pl. textilfestéket nyerhetsz, ettől puha marad az anyag, a póló mosható, kényelmes viseletű lesz.
Miért költségkímélő?
- Mert a korábban beszerzett akril mellé nem kell további festékeket, pasztákat megvásárolni, hanem elég az adalékanyagot a megfelelő mennyiségben adagolni, és máris elérted a kívánt hatást.
Nézzük az egyes adalékanyagokat részletesebben!
1. Foszforeszkáló adalékanyag
Hatására a felület maga is fluoreszkálni fog, ha fény éri.
Hogy használjuk? Legjobb, ha önmagában, világos felületre, több rétegben kenjük fel. Ebben az esetben homályosra szárad, de a fényhatás így érvényesül legjobban.
Egy napsütötte falra készülő festmény izgalmas lehet, ha csak a holdat vagy a csillagokat festjük ki az adalékanyaggal, így sötétben ezek világítani fognak.
1:1 arányban keverve a festék olyan állagú lesz, mint egy sűrű olajfesték, ezáltal ha egy festőkéssel felvisszük ezt a "majonéz állagú" festéket, akkor különleges textúrát kapunk. Pl. ha egy arab várost, vagy egy palotát szeretnénk lefesteni, ahol sok az arany színű felület, akkor a kupola akriljához festéksűrítőt adva azt ki tudjuk emelni, egyedi hatása lesz.
A normál akrilfestékből 1:1 arányű keveréssel selymes, gyöngyházfényű variációt kapunk.
4. Száradáslassító adalékanyag
Az akril elég gyorsan szárad, ezért ha ezt a folyamatot lassítjuk, akkor könnyebben tudjuk a festékeket összemosni.
Ha egy pólót normál akrillal festenénk, akkor az egy kemény felületet adna száradás után. Textilfesték adalékanyaggal ez megakadályozható. 24 órás száradási idő után vasalással fixáljuk, a későbbiekben kímélő mosószerrel moshatjuk is a textilünket.
Ennek használatát már bemutattuk az ötletek között a húsvéti tál készítésekor, amelyet itt olvashatsz. Itt is láthatod, hogy egy egyszerű, olcsó műanyag tálból hogy készül egy rusztikus, érdes felület.
+ 1 érdekesség: 3D golyók, különböző méretben (durva, nagy, fimon)
A golyókat összevegyítve, és a festékhez adva egy festőkés segítségével tudjuk felvinni a felületre az anyagot, így 3D hatást kelthetünk. A technikáról honlapunkon videót is láthatsz.
Fotók: Pineterst
Reméljük, Te is kedvet kaptál valamelyik adalékanyag kipróbálásához. Akrilfestékeket webáruházunkban itt találsz, ha ecsetre vagy egyéb segédeszközre lenne szükséged, akkor klikkelj ide, festővásznak itt, festősablonok pedig innen érhetők el.
HASONLÓ ÖTLETEK
- Közzétéve itt: Festősablonok